12.07.2024 | 20:12

קרדיט תמונה: שאטרסטוק

שבוע של הכרעות בכנסת – ini עושים סדר

השבוע בוועדת העבודה והרווחה בראשות ח"כ ישראל אייכלר

קרדיט תמונה: שאטרסטוק

יום ב', 26.6.23, ז' בתמוז תשפ"ג, ב-10:00

סטטוס פיילוט הכשרות לעובדים פלסטינים בענף הבנייה לפי החלטה 189

הדיון יתקיים לבקשת חברי הכנסת עאידה תומא-סלימאן, דבי ביטון, אפרת רייטן-מרום, חילי טרופר, ויבגני סובה. בבקשות לקיום הדיון נכתב כי בפברואר 2022 פרסמה זרוע העבודה הודעה על פיילוט הכשרות ל-3,650 עובדים פלסטינים במטרה לקדם את שלומם של המועסקים בענף הבנייה, זאת בהתאם להסכם שנחתם ב-2018 בין משרדי הממשלה להסתדרות וכן החלטות ממשלה בנושא. עם זאת, מסקנות הפיילוט והשפעותיו טרם פורסמו, למעסיקים אין גישה למאגר העובדים שעברו את ההכשרה ועל פי משרד העבודה חלקם מסרבים לקחת על עצמם את מימון ההכשרה לעובדים שטרם עברו אותה, כל זאת כאשר מספר ההורגים בענף הבנייה מתחילת השנה עומד כבר על 12 עובדים.

יום ב', 26.6.23, ז' בתמוז תשפ"ג, ב-11:00

מציאת פתרון לניידות לילדים עם מוגבלות בעלי רמה קוגנטיבית נמוכה

הדיון יתקיים לבקשת חברי הכנסת אליהו ברוכי, יונתן מישרקי, חילי טרופר, דבי ביטון, יאסר חוג'יראת, נעמה לזימי, צגה מלקו ועופר כסיף. בבקשות לקיום הדיון נכתב כי ילדים עם מוגבלות בניידות בעלי רמה קוגניטיבית גבוהה שיכולים לתפעל בעצמם כיסא ממונע זכאים כיום לקבל כיסא ממונע במימון המדינה. לעומת זאת, ילדים בעלי רמה קוגניטיבית נמוכה זכאים רק לכיסא גלגלים ידני. מצב זה יוצר קושי פיזי ומנטלי גדול מאד על ההורים ובני המשפחה הנדרשים לנייד את הכיסא של הילד בכוחות עצמם. מצב זה ניתן לפתרון באמצעות הקצאת כיסא גלגלים ממונע בו מותקנת מערכת התפעול (ג'ויסטיק) בחלקו האחורי של הכיסא, אולם כיום משרד הבריאות אינו מאפשר זאת.

יום ב', 26.6.23, ז' בתמוז תשפ"ג, ב-12:30

הצעת תקנות להגברת האכיפה של דיני העבודה (רכיבי השכר המרכיבים את ערך שעת עבודה וערך שעת עבודה לעובד קבלן), התשפ"ג-2023

המשך דיון בתקנות משרד העבודה שיקבעו את רכיבי השכר לפיהם תחושב עלות שכרו של עובד קבלן בענפי שמירה ואבטחה, ניקיון והסעדה. עלות העסקת העובדים תהווה בסיס לחישוב העלות המינימלית שעל הגורם מזמין השירות לשלם לנותן השירות, זאת במטרה למנוע התקשרות ב'מכרזי הפסד' ובכך להבטיח שלא יפגעו שכרם וזכויותיהם של העובדים.

יום ג' , 27.6.23 , ח' בתמוז תשפ"ג, ב- 12:15
הצעת חוק להרחבת הייצוג ההולם של בני האוכלוסייה החרדית ברשויות ובתאגידים ציבוריים (תיקוני חקיקה), התשפ"ג-2023 פ/1542 – בהכנה לקריאה ראשונה

על פי הצעת החוק של חברי הכנסת משה גפני, יעקב אשר ויצחק פינדרוס, בכל חברה ממשלתית ייועדו משרות למגזר החרדי, בהתאם לחלקם היחסי בכלל האוכלוסייה. עוד מוצע לקבוע, שבכל רשות מקומית, לרבות חברות עירוניות, ייועדו משרות לבני המגזר החרדי בהתאם ליחסם של בני המגזר החרדי מכלל תושבי הרשות המקומית.

יום ג' , 27.6.23 , ח' בתמוז תשפ"ג, ב- 14:00

קידום תוכנית לאומית לאנשים עם מוגבלויות בזמן מצבי חירום

הדיון יתקיים לבקשת חברי הכנסת דבי ביטון, משה סולומון, שלום דנינו, אלון שוסטר, יונתן מישרקי, ויצחק קרויזר. בבקשות לקיום הדיון נכתב בין היתר כי נציבות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלויות פרסמה לאחרונה תקנות אשר מפרטות הנחיות סדורות להנגשה והתמודדות עם מצבי חירום עבור אנשים עם מוגבלויות. עם זאת, בתקנות לא עוגנו אמצעי אכיפה על מנת להבטיח את יישומן. במקומות רבים בארץ אין מעני חירום נגישים או מותאמים לאנשים עם מוגבלות ואלה נותרים לא אחת ללא מענה, תוך סכנת חיים ממשית. על פי היוזמים "חובת המדינה להיערך מראש ולקדם תוכנית לאומית למצבי חירום עבור אנשים עם מוגבלויות".

יום ד' , 28.6.23 , ט' בתמוז תשפ"ג, ב- 09:30

עושק קופאים וקופאיות על ידי רשתות גדולות

הדיון יעסוק בתופעה של ניכוי חוסרים בקופה משכרם של עובדים על ידי המעסיקים. הדיון יתקיים לבקשת חברי הכנסת: אפרת רייטן מרום, דבי ביטון, עאידה תומא סלימאן, חילי טרופר, יבגני סובה, וואליד אלהואשלה בעקבות פרסומים שעלו בנושא לאחרונה.

לשיתוף הכתבה:

כותרות אחרונות

נלכדו עם שפעת הנילוס: הפעילות של המשרד להגנת הסביבה

כובע ומים: ההנחיות של משרד הבריאות לקראת עומס החום

על רקע מידע הכזב על קרם הגנה: דיון דרמטי בכנסת

עלייה של 30% בצריכת התרופות: הנתונים המלאים

טיסת הקטמין והמעצר הדרמטי

אפילו המים יקרים: הדיון בכנסת

מעוניינים לפרסם אצלנו באתר? מוזמנים להשאיר פרטים ונציג יצור קשר בקרוב!

דילוג לתוכן