18.07.2024 | 23:49

קרדיט תמונה: לילך ברעם

איך תיראה האקדמיה בעידן ה-AI

לראשונה: מכללת אפקה קיימה כנס ראשון מסוגו בנושא הוראה אקדמית בעידן ה-AI

קרדיט תמונה: לילך ברעם

פרופ' ענת רטנובסקי, המשנה לנשיא לעניינים אקדמיים במכללת אפקה: "כמכללה אשר מחנכת את המהנדסים הבאים של מדינת ישראל, אנו חייבים לתת להם את הכישורים לעולם עם בינה מלאכותית כדי שיוכלו להשתלב ולהוביל את שוק העבודה העתידי"

בכנס השתתפו פרופ' עמי מויאל נשיא אפקה, ראש מערך הסייבר הלאומי לשעבר פרופ' אביתר מתניה, ובכירים נוספים

נערכים לאקדמיה בעידן הבינה המלאכותית: אפקה, המכללה האקדמית להנדסה בתל אביב קיימה אמש (רביעי,21.6) את כנס מהנדסים את הבינה – השפעת הבינה המלאכותית על תעשייה, מחקר והוראה. הכנס הינו יריית פתיחה בסדרה של אירועים בשיתוף גופים מובילים מהתעשייה ומהאקדמיה ביוזמת המרכז לקידום הוראה של מכללת אפקה. הכנס נועד בין היתר בכדי לתת מעטפת רחבה לסגל במטרה לייצר שיח אקדמי על דרכים לשילוב של בינה מלאכותית כחלק מההוראה והמחקר תוך התייחסות לסוגיות האתיות שהנושא מעלה.

באפקה מאמינים כי הבינה המלאכותית כאן כדי להישאר ויש להכין את מהנדסי העתיד לעולם בו היא כלי עבודה מרכזי עבורם. באמצעות עדכון שוטף של הפדגוגיה ותוכניות הלימוד והקניית הכישורים הנדרשים לצרכי שוק התעסוקה הטכנולוגי המתפתח, יגיעו הסטודנטים אל התעשייה כשהם מצוידים בידע ובכישורים חיוניים רלוונטיים.

בין המשתתפים בכנס: פרופ' אביתר מתניה, אוניברסיטת ת"א. ראש מערך הסייבר הלאומי לשעבר, ד"ר תומר סיימון,  המדען הראשי של מיקרוסופט ישראל מחקר ופיתוח, ד"ר תהילה שוורץ אלטשולר, עמיתה בכירה, ראש התוכנית לדמוקרטיה בעידן המדע. וד"ר ליאור רוזנצוויג, ראש בית הספר למדעי הנתונים ובינה מלאכותית, במכללת אפקה.

פרופ' ענת רטנובסקי, המשנה לנשיא לעניינים אקדמיים במכללת אפקה: "כמכללה אשר מחנכת את המהנדסים הבאים של מדינת ישראל, אנו חייבים לתת להם את הכישורים לעולם עם בינה מלאכותית כדי שיוכלו להשתלב ולהוביל את שוק העבודה העתידי. הכנס הינו יריית פתיחה בסדרת אירועים וסדנאות לסגל ההוראה".

ד"ר אירמה ג'ן, ראש המרכז לקידום הוראה באפקה: "אין ספק כי בעתיד הלא כל כך רחוק, כלי ה AI יחליפו את המקצועות הבנויים על משימות רפטטיביות. הנדסה כמקצוע הדורש חשיבה מורכבת ויצירתית וקבלת החלטות אינה הולכת לשום מקום אך יהיה עליה להתאים עצמה לעולם חדש ומתפתח. . לאור המציאות הזאת, חשוב להקנות לדור העתיד של המהנדסים את אבני הבניין שיאפשרו להם להישאר רלוונטיים בשוק העבודה, מיומנויות חברתיות, יכולות מעולמות מדעי הרוח ואת היכולת לחשיבה גמישה שאיננה שחור או לבן".

לשיתוף הכתבה:

כותרות אחרונות

חשש מהשיזוף: הצעד המסוכן של ילדי ישראל

מושבים למען הסביבה: הכנס לאנרגיה ירוקה

הוקמה ועדת חקירה אזרחית שתחקור את אסון שבעה באוקטובר

חשוך לכם? כך יד שרה מתכוננת לתרחיש האימים

מאילת עד דן: הגנב שנסע רחוק

גבינה יקרה: הסנקציה שהטיל משרד הכלכלה

מעוניינים לפרסם אצלנו באתר? מוזמנים להשאיר פרטים ונציג יצור קשר בקרוב!

דילוג לתוכן