29.02.2024 | 07:43

קרדיט תמונה: משרד הרצוג דה מרון

דווקא בשבוע הספר: לא תאמינו מה קורה לספרייה הלאומית

הספרייה הלאומית תעבור בסתיו למשכן חדש שהוקם בעלות של 800 מיליון שקל

קרדיט תמונה: משרד הרצוג דה מרון

פרידה מהבניין המיתולוגי של הספרייה הלאומית
הספרייה הלאומית תעבור בסתיו למשכן חדש שהוקם בעלות של 800 מיליון שקל. כדי להיפרד מהבניין המיתולוגי יתקיים מחר ערב פרידה יצירתי במיוחד

את הבניין החדש בקריית הלאום תכננו משרדי האדריכלים השוויצריים הרצוג ודה מרון ביחד עם משרד מן שנער אדריכלים הישראלי, האדריכל הבכיר המקומי של פרויקט הספריה הלאומית, בעלות מוערכת של כ־800 מיליון שקל, רובם תרומות פרטיות (משפחת רוטשילד היא אחת התורמות המרכזיות).

התכנון האדריכלי של הפרויקט נעשה בשיתוף פעולה מלא בין המשרדים מן שנער והרצוג ודמרון, והדיאלוג הפורה בין שני משרדי התכנון, המקומי והבין לאומי יצר את אחד המבנים הייחודיים שנבנו בארץ ובעולם.

הספרייה הלאומית בקמפוס גבעת רם בירושלים היא כמוסת הזיכרון של ישראל, של התרבות העברית והיהודית. בעוד כמה חודשים, בסתיו הקרוב, תעזוב הספרייה את הבית המיתולוגי שלה זה 63 שנים במתחם האוניברסיטה העברית בגבעת רם, שנחשב לאחת הפנינים של העיצוב הברוטליסטי בישראל .

צוות הספרייה אף חשב על רעיון: יום פרידה מרוכז שיתקיים מחר עם שורת אירועים שיכינו את קהל אוהבי הספרייה לשינוי הגדול הזה. האירוע, שנקרא "אפילוג", מוגדר כ"מסע מפוכח אל העבר" וישתתפו בו, בין השאר, חיים באר, גלעד כהנא, דנה מודן, קובי פרג', יאיר ניצני, שיר ראובן, יובל פלוטקין, איה זהבי פייגלין, שרון קנטור, קבוצת התיאטרון של רות קנר, נועם פיינהולץ, ומופע נעילה של עוזי נבון ואבנר גדסי.

לשיתוף הכתבה:

כותרות אחרונות

אין אינטרנט? ההשפעות של המלחמה בים האדום

חסר בורג? התקרית הקשה בבאקה אל גארביה

רוצים להציל חיים? הנה ההזדמנות

יש עתיד: נשמור על הסטטוס קוו הדתי בראשל״צ

אסיר מעופף: ההחלטה של השב״ס

תחרות חשמלית: השינוי שיביא לשינוי במשק

מעוניינים לפרסם אצלנו באתר? מוזמנים להשאיר פרטים ונציג יצור קשר בקרוב!

דילוג לתוכן