18.07.2024 | 22:56

קרדיט תמונה: משרד הרצוג דה מרון

דווקא בשבוע הספר: לא תאמינו מה קורה לספרייה הלאומית

הספרייה הלאומית תעבור בסתיו למשכן חדש שהוקם בעלות של 800 מיליון שקל

קרדיט תמונה: משרד הרצוג דה מרון

פרידה מהבניין המיתולוגי של הספרייה הלאומית
הספרייה הלאומית תעבור בסתיו למשכן חדש שהוקם בעלות של 800 מיליון שקל. כדי להיפרד מהבניין המיתולוגי יתקיים מחר ערב פרידה יצירתי במיוחד

את הבניין החדש בקריית הלאום תכננו משרדי האדריכלים השוויצריים הרצוג ודה מרון ביחד עם משרד מן שנער אדריכלים הישראלי, האדריכל הבכיר המקומי של פרויקט הספריה הלאומית, בעלות מוערכת של כ־800 מיליון שקל, רובם תרומות פרטיות (משפחת רוטשילד היא אחת התורמות המרכזיות).

התכנון האדריכלי של הפרויקט נעשה בשיתוף פעולה מלא בין המשרדים מן שנער והרצוג ודמרון, והדיאלוג הפורה בין שני משרדי התכנון, המקומי והבין לאומי יצר את אחד המבנים הייחודיים שנבנו בארץ ובעולם.

הספרייה הלאומית בקמפוס גבעת רם בירושלים היא כמוסת הזיכרון של ישראל, של התרבות העברית והיהודית. בעוד כמה חודשים, בסתיו הקרוב, תעזוב הספרייה את הבית המיתולוגי שלה זה 63 שנים במתחם האוניברסיטה העברית בגבעת רם, שנחשב לאחת הפנינים של העיצוב הברוטליסטי בישראל .

צוות הספרייה אף חשב על רעיון: יום פרידה מרוכז שיתקיים מחר עם שורת אירועים שיכינו את קהל אוהבי הספרייה לשינוי הגדול הזה. האירוע, שנקרא "אפילוג", מוגדר כ"מסע מפוכח אל העבר" וישתתפו בו, בין השאר, חיים באר, גלעד כהנא, דנה מודן, קובי פרג', יאיר ניצני, שיר ראובן, יובל פלוטקין, איה זהבי פייגלין, שרון קנטור, קבוצת התיאטרון של רות קנר, נועם פיינהולץ, ומופע נעילה של עוזי נבון ואבנר גדסי.

לשיתוף הכתבה:

כותרות אחרונות

חשש מהשיזוף: הצעד המסוכן של ילדי ישראל

מושבים למען הסביבה: הכנס לאנרגיה ירוקה

הוקמה ועדת חקירה אזרחית שתחקור את אסון שבעה באוקטובר

חשוך לכם? כך יד שרה מתכוננת לתרחיש האימים

מאילת עד דן: הגנב שנסע רחוק

גבינה יקרה: הסנקציה שהטיל משרד הכלכלה

מעוניינים לפרסם אצלנו באתר? מוזמנים להשאיר פרטים ונציג יצור קשר בקרוב!

דילוג לתוכן