25.02.2024 | 22:03

קרדיט תמונה: ללא

תושבי הדרום בשוק: איזה עיר הולכת לגדול משמעותית

שר הפנים משה ארבל: "בשורה אדירה לתושבי קריית גת וצעד משמעותי בהתמודדות עם משבר הדיור של האוכלוסייה החרדית בישראל".

קרדיט תמונה: ללא

 

שר הפנים, משה ארבל, חתם היום (א') 11.6.2023 על העברת 5,467 דונם מהמועצות האזוריות שפיר ולכיש לתחומה השיפוטי של עיריית קריית גת. השר קיבל את המלצת מנכ"ל משרד הפנים רונן פרץ, להרחיב את שטחה של קריית גת, מאחר שמדובר בעתודות פיתוח חשובות לעיר המתפתחת, וכן לאור אישור תכניות רחבות היקף של כ-25,000 יחידות דיור בשטחים הללו.

הוועדה הגיאוגרפית ירושלים, יו"ש והשפלה החלה את דיוניה בתוכנית עוד בשנת 2020. כעת, בהתחשב במסקנות דו"ח מבקר המדינה מ-2023, שלפיהן שיעור תוכניות הדיור החדשות לאוכלוסייה החרדית נמוך מאוד מהנדרש, החליט שר הפנים משה ארבל להוציא אותה אל הפועל ולהרחיב את שטחה של העיר הדרומית, במטרה לממש את הקמת השכונה המתוכננת בו 'כרמי גת צפון'.

עם החלטת השר, כאמור, יועברו ארבעה מתחמים בהיקף של 5,467 דונם לעיריית קרית גת לטובת מימוש שלוש תכניות בינוי משמעותיות – תמ"ל 1011, תמ"ל 1011/א ותכנית 'רובע דרום', הכוללות בין היתר תכנון מאושר לכ-25,000 יחידות דיור. לצד זאת, החליט השר על הותרת שטח המיועד להקמת מתקן פוטו-וולטאי בתחומי המועצה האזורית שפיר.

שר הפנים משה ארבל: "בשורה אדירה לתושבי קריית גת וצעד משמעותי בהתמודדות עם משבר הדיור של האוכלוסייה החרדית בישראל. הרחבת תחום השיפוט של העיר יאפשר בנייה של עשרות אלפי יחידות דיור חדשות, הקמת אזורי מסחר ראויים ומקומות תעסוקה רבים, בהתחשב בגידול האוכלוסייה העתידי הצפוי. ההחלטה החשובה שמה דגש על דו"ח מבקר המדינה החמור שיצא השנה, וקבע כי מדינת ישראל נכשלה במתן מענה לצורכי הדיור של הציבור החרדי. המהלך שאנו מקדמים היום מתחיל את התיקון ואת השלמת הפערים שנוצרו".

מנכ"ל משרד הפנים רונן פרץ: "המלצתי לשר ניתנה מאחר ומדובר בעתודות פיתוח חשובות לעיר קריית גת המתפתחת ומימושן יכול לסייע במתן מענה לצרכי הדיור הלאומיים. העיר קריית גת הוכיחה את יכולתה בפיתוח שכונות עירוניות חדשות ואני סמוך ובטוח שתמשיך בכך הן בשכונות המגורים העתידיות והן בפיתוח מרכזי מסחר עירוניים ויצירת מקומות תעסוקה".

לשיתוף הכתבה:

כותרות אחרונות

חסר בורג? התקרית הקשה בבאקה אל גארביה

רוצים להציל חיים? הנה ההזדמנות

יש עתיד: נשמור על הסטטוס קוו הדתי בראשל״צ

אסיר מעופף: ההחלטה של השב״ס

תחרות חשמלית: השינוי שיביא לשינוי במשק

ראיתם אותו? פנו למשטרה

מעוניינים לפרסם אצלנו באתר? מוזמנים להשאיר פרטים ונציג יצור קשר בקרוב!

דילוג לתוכן