21.02.2024 | 11:40

קרדיט תמונה: שאטרסטוק

האם שוכחים את חללי פעולות האיבה? יש מי שידאג שלא

הביטוח הלאומי יעניק של 3 מיליון ש"ח עבור הנצחה לחללי פעולות האיבה

קרדיט תמונה: שאטרסטוק

ביטוח לאומי ממן פרויקט להנצחת חללי פעולות האיבה בגובה של מיליוני שקלים כדי להמשיך ולהעלות את המודעות והשיח החברתי.

הביטוח הלאומי מוציא קול קורא לרשויות מקומיות, מוסדות ציבור ועמותות לטובת תמיכה כספית עבור הנצחה לחללי פעולות האיבה שמתוקצבת בגובה של 3 מיליון ש"ח.
המיזם המרגש נועד להכניס את זיכרון חללי פעולות האיבה לתוך המרחב הציבורי עם אלמנט הנצחה על זמני שאינו מתכלה; הקמה או שיפוץ אנדרטה, חדר זיכרון, כתיבת ספר, הפקת סרט, הנצחה דיגיטלית וכיוצא בכך.
לפיכך, הביטוח הלאומי בכוונה אינו קובע מכסה כמה יכולים להתמודד, אלא מצהיר כי כל מי שיעמוד בתנאים יקבל את התמיכה הכספית. יתרה מזאת, אם יוותר תקציב בלתי מנוצל באחד מסוגי הפעילויות, הוא יחולק בין שאר הבקשות של אותה פעילות.

אגף נפגעי פעולות האיבה בביטוח הלאומי ינהל את ההליך ויקבע לפי מדדים שונים את גובה הסיוע; האלמנט צריך להנציח את חללי פעולות האיבה באופן קבוצתי (שני חללים ומעלה), תינתן עדיפות לרשות מקומית שבשטחה לא קיים אתר הנצחה לחללי פעולות האיבה, גובה התמיכה לכל פרויקט יכול להגיע לסכום של עד 300 אלף על פי קריטריונים כגון: סוג הפרויקט, עלות הפרויקט ומספר החללים המונצחים בו וכדומה.

כל רשות מקומית, מוסדות ציבור ועמותות, יכולים להגיש בקשה אחת עבור פרויקט/אלמנט הנצחה אחד בלבד. את הבקשה ניתן להגיש עד אמצע חודש יולי, ה-13.07.23, והיא תדון בכל הבקשות. במידה וההנצחה תהיה על ידי אנדרטה, באם ייווספו חללים, הרשות המקומית/המוסד ציבורי מתחייב להנציחם באנדרטה זו.

ירונה שלום, מ"מ מנכ"לית הביטוח הלאומי: "במציאות בה אנו חווים פיגועי טרור באופן רציף, הביטוח הלאומי שם לעצמו מטרה לשמר את הזיכרון לחללי פעולות האיבה ולאפשר מקום הנצחה בו יוצג סיפורם של הנרצחים, וכן מקום נוסף בו המשפחות יכולות להתייחד עם זכרם של הנופלים יחד עם הציבור כולו. פרויקט ההנצחה של הביטוח הלאומי הוא חלק בלתי נפרד מהזיכרון הלאומי של מדינת ישראל וככזה אנו מקדישים תקציב ייעודי לסיוע בהקמת אתרים אלו המסמלים את הכאב הגדול לצד ההיאחזות בחיים".

לשיתוף הכתבה:

כותרות אחרונות

תנועת צו 9 ובני משפחות חטופים קיימו מסיבת עיתונאים במעבר כרם שלום

דרמטי: ניצולי השואה קיבלו בשורה יוצאת דופן

לא תאמינו איפה אותרו רימוני רססו שנגנבו מצה״ל

זהירות! משחת השיניים של המותג המוכר משווקת ללא אישור משרד הבריאות

הסוף להמתנות: ההכרזה של המרכז הרפואי לגליל בנהריה

בדרך לגל עלייה חדש: ההחלטה של השר

מעוניינים לפרסם אצלנו באתר? מוזמנים להשאיר פרטים ונציג יצור קשר בקרוב!

דילוג לתוכן