25.02.2024 | 22:36

קרדיט תמונה: טבע ישראל

שיהיה לכם לתרופות: היום המיוחד של חברת טבע

היום התקיים יום עמותות חולים 2023 - בסימן בני משפחה מטפלים.

קרדיט תמונה: טבע ישראל

 

היום (יום שלישי), התקיים יום עמותות חולים 2023 – בסימן בני משפחה מטפלים.

מעל מיליון ישראלים הם בני משפחה מטפלים, הממלאים תפקיד ערכי וחשוב של טיפול בבן משפחה חולה. לצד הדאגה האין סופית ליקיריהם ואין ספור השאלות הבירוקרטיות שלא פעם נותרות ללא מענה, הם עומדים מול התמודדות גופנית ונפשית מאתגרת ועם ניסיון מתמשך להמשיך לנהל את שגרת החיים שלהם ושל משפחתם.

חברת טבע, אשר פועלת עבור בני המשפחה המטפלים, הקימה רשת תמיכה ומידע לקהל המטפלים באמצעות אתר תוכן ייעודי, וכן באמצעות קהילת פייסבוק, המונה כ-12,000 חברות וחברים בשם "דואגים למטפלים", בה יוכלו לקבל תמיכה מבני משפחה מטפלים המתמודדים עם מצב דומה, לשתף ולהתייעץ, כחלק ממטרת החברה להקל ולתמוך במטפלים בבני משפחה חולים או מזדקנים.

היום, התכנסו עמותות המתמחות, בין היתר, בבני המשפחה המטפלים ליום מרוכז בו קיבלו כלים נוספים ממומחים ואף קיימו שולחנות עגולים לחשיבה משותפת על שינוי מדיניות בנושאים תעסוקתיים, בירוקרטיים, חברתיים ועוד.
בין הנוכחים: יוסי אופק מנכ״ל טבע ישראל, ד״ר הלה הדס מנכ״לית עמותת אנוש, רחל לדאני מנכ״לית עמותת CareGivers ישראל, והתקיים פאנל בני משפחה מטפלים בו נכחו ריטה פורמן, שמעון מועלם, דפנה דקל ויוסי מוסלי, כולם מטפלים מסורים בהווה ובעבר.

ד״ר רוני מאור, מנהל רפואי טבע ישראל ואשכול מדינות אוקראינה, אפריקה ומזרח תיכון:
"אין זה טריוויאלי שטבע, כחברת תרופות שמשפרת, מידי יום, את חייהם של מיליוני מטופלים, מחליטה להתמקד באוכלוסיית בני המשפחה המטפלים. אולם, למעשה זה מתבקש וחשוב מאד, משום שבני המשפחה המטפלים, כמו גם העמותות בתחום זה, נותנים מענה לצרכים חיוניים לאיכות חייו של המטופל ואף תורמים לשיפור מצבו הגופני והנפשי. הם למעשה משלימים את המעטפת שניתנת על ידי מערכת הבריאות. לא רק המטופלים זקוקים לתמיכה מקסימלית, אלא גם המטפלים עצמם, ואין לשניהם את הפריבילגיה להמתין.

חופית גלב, מנהלת מרקט אקסס טבע ישראל הוסיפה ״זו בדיוק הסיבה שטבע פועלת בתחום זה זו השנה השישית ברציפות. זה חלק בלתי נפרד מהמחויבות שלנו לשיפור חייהם של המטופלים, וזה אומר לא רק הנגשה של תרופות איכותיות ובנות-השגה, אלא תמיכה מקיפה וכוללת גם במעגל המטפלים בהם. עבורנו, אין דבר נכון יותר מאשר להיות בית לעמותות ולמטפלים, העוסקים בעבודה חיונית זו".

 

לשיתוף הכתבה:

כותרות אחרונות

חסר בורג? התקרית הקשה בבאקה אל גארביה

רוצים להציל חיים? הנה ההזדמנות

יש עתיד: נשמור על הסטטוס קוו הדתי בראשל״צ

אסיר מעופף: ההחלטה של השב״ס

תחרות חשמלית: השינוי שיביא לשינוי במשק

ראיתם אותו? פנו למשטרה

מעוניינים לפרסם אצלנו באתר? מוזמנים להשאיר פרטים ונציג יצור קשר בקרוב!

דילוג לתוכן