19.07.2024 | 00:09

קרדיט תמונה: המשרד להגנת הסביבה

החלטת הממשלה שהביאה לבוקר חגיגי במשרד להגנת הסביבה

התוכנית למשילות סביבתית של המשרד להגנת הסביבה יוצאת לדרך.

קרדיט תמונה: המשרד להגנת הסביבה

בוקר חגיגי וחשוב בלשכת השרה להגנת הסביבה, עידית סילמן עם ארגוני חברה וסביבה באיו״ש, לקראת העברת החלטת ממשלה, מפגעי סביבה חוצי גבולות

השרה להגנת הסביבה: "היום אנחנו עושים צעד גדול מאוד למען השמירה על איכות החיים והבריאות של אזרחי ישראל ומובילים תיקון גדול לטובת הבריאות של כולנו".

ראשי מועצות ומנהלי ארגוני חברה וסביבה הגיעו הבוקר לדיון חגיגי בלשכת השרה להגנת הסביבה לקראת העברת החלטת הממשלה חוצה גבולות ביהודה ושומרון.

השרה להגנת הסביבה עידית סילמן אמרה: "היום אנחנו עושים קפיצת במדרגה משמעותית בשמירה על איכות החיים והבריאות של אזרחי ישראל ועושים תיקון גדול לטובת הבריאות של כולנו, היום נעביר החלטת ממשלה על מפגעים חוצי גבולות ביהודה ושומרון. יהודה ושומרון לא תמשיך להיות החצר האחורית הסביבתית של מדינת ישראל. בתוכנית, טיפול ב-33 אתרי פסולת פיראטיים בלתי חוקיים באיו"ש בשיתוף משרד הביטחון והמנהל האזרחי. במים ובאוויר אין גבולות: כולנו חשופים לפגיעות הסביבתיות והזיהום משפיע על כולנו. התוכנית תגבש ועדה שתבחן יישום חוקים סביבתיים באיו"ש, חוק אויר נקי וחוק שמירת ניקיון, החלטת הממשלה תשפיע באופן נחרץ על איכות החיים, על נשים בהיריון, על ילדים וקשישים כולם יוכלו לנשום אוויר נקי. אין דבר חשוב ובסיסי מאוויר נקי לכולם. החוק שאנחנו מעבירים היום ישפיע על תושבי, בנימין, יהודה ושומרון היהודים והפלסטינים אבל לא רק, גם על תושבי גוש דן, בני ברק וירושלים, תושבי כפר סבא והשרון. אוויר נקי, צלול כיין בארץ ישראל. אנחנו עושים היום היסטוריה, שינוי גדול שישפיע רבות על יהודים , ערבים וכמובן על הדורות הבאים, בעזרת ה׳ נעשה ונצליח וננשום אוויר הרבה יותר נקי!

לצד השרה עידית סילמן ומנכ״ל המשרד גיא סמט, נכחו, יגאל להב- ראש מועצת קרני שומרון ויו״ר אשכול יו״ש, אריה כהן- ראש מועצת מגילות אריה כהן, נעמה אברמוב מאיגוד ערים יהודה, גלעד בן ארי מאיגוד ערים שומרון, קרן גפן מנכ״לית אשכול יו"ש, גלעד אך ודביר רז מפורום ישראל ירוקה, וחנן גרינוולד מירוק עכשיו.
הנוכחים ביקשו לברך את השרה סילמן על החלטה היסטורית עליה עמלה במשך חודשים רבים מאז כניסתה לתפקיד שתחל לראשונה להניע שינוי תפיסתי סביבתי ביהודה ושומרון אשר ישפיע על כלל התושבים ביהודה ושומרון בפרט ובישראל בכלל.
אריה כהן, ראש המועצה האזורית מגילות ים המלח:
"אני מברך את השרה עידית סילמן על הגשת הצעת המחליטים היום בנושא גיבוש תכנית אסטרטגית לטיפול במפגעי סביבה ביו"ש ובמפגעים חוצי גבולות. השרה היא שותפה פעילה במאבק לחיזוק ההתיישבות ושמירה על מרקם החיים התקין בצפון ים המלח, כמו גם במאבק על עתיד הים עצמו, ואנו חיילים שלה במערכה הזו, למען תושבי האזור"

יגאל להב יו״ר אשכול יו״ש וקרן גפן מנכלית האשכול: ״שמחנו על הצעת השרה סילמן לממשלה לקדם תקציבים והחלטות על מנת לצמצם את זיהום האויר הפוגע בכל שכבות האוכלוסייה ביו״ש ומחוץ ליו״ש.
זה עידן חדש במשרד שלראשונה רואים בעיניים מפוקחות את האתגרים הגדולים הקיימים במרחבי יהודה ושומרון וניגשים בנחישות ובכלים מקצועיים לטפל במפגעי סביבה לתכנן בראיה עתידית תוך ראיית האינטרסים האזוריים, הארציים והבינלאומיים. אנו מברכים
ומתייצבים איתן לסייע בגיבוש ההחלטות ולקדם מימושן״.

גלעד אך מנכ״ל ישראל ירוקה: ״הרי יהודה והשומרון הינם אזור בעל חשיבות היסטורית בנילאומית , המקום בו נכתבו ספרי התנ"ך ובעלי חשיבות לאומית. לצערנו במשך שנים האזור חווה הזנחה כיום המשרד להגנת הסביבה ברשות השרה סילמן מייצר כיום תיקון היסטורי ועל כך ברכותינו וברכות תושבי יו"ש כולם.״

מנכ"ל איגוד ערים לאיכות הסביבה שומרון גלעד בן ארי,"אנו מברכים את המשרד להגנת הסביבה על ההחלטה ההיסטורית, המטפלת בזיהום חוצה גבולות, סוגרת מספר פערי חקיקה משמעותיים וקובעת מסגרת להסדרת תחום איכות הסביבה ביו"ש. אנו נתמוך ונייעץ מקצועית ככל שיידרש. כולנו תקווה כי ההחלטה תיושם באופן אופרטיבי ובצורה המלאה. אין ספק שתידרש בהמשך החלטת ממשלה נוספת אשר תתקצב את תכנית העבודה שתבנה בעקבות החלטה זו".
חנן גרינוולד מנכ״ל ירוק עכשיו ״עמותת ירוק עכשיו מברכת את השרה על מאמציה הרבים לקידום פתרונות נזקי הסביבה ביו״ש
ההצעת מחליטים שתאושר בישיבת הממשלה היום הינה בשורה גדולה לשיפור איכות חיי התושבים ביו״ש
ד"ר נעמה אברהמוב איגוד ערים לאיכות סביבה יהודה: איגוד ערים יהודה מברך את השרה עידית סילמן על הצבת הטיפול בזיהום חוצה גבולות ביו"ש. האיגוד מקדם את הנושא במשך שנים ארוכות ושמח לעמוד לימין השרה בכל פעולה לקידום הנושא. תוצאות העבודה ישפיעו לטובה לא רק עלתושבי יו"ש אלא על תושבי כל מדינת ישראל.

לשיתוף הכתבה:

כותרות אחרונות

חשש מהשיזוף: הצעד המסוכן של ילדי ישראל

מושבים למען הסביבה: הכנס לאנרגיה ירוקה

הוקמה ועדת חקירה אזרחית שתחקור את אסון שבעה באוקטובר

חשוך לכם? כך יד שרה מתכוננת לתרחיש האימים

מאילת עד דן: הגנב שנסע רחוק

גבינה יקרה: הסנקציה שהטיל משרד הכלכלה

מעוניינים לפרסם אצלנו באתר? מוזמנים להשאיר פרטים ונציג יצור קשר בקרוב!

דילוג לתוכן