12.07.2024 | 20:50

קרדיט תמונה: יחצ

על כסאות גלגלים: הסיור המרגש של נכי צהל בכותל ובהר הבית

כ-20 נכי צה"ל, מרותקים לכיסא גלגלים, יצאו לראשונה לסיור בהר הבית ובכותל המערבי מטעם ארגון נכי צה"ל.

קרדיט תמונה: יחצ

כ-20 נכי צה"ל, מרותקים לכיסא גלגלים, יצאו לראשונה לסיור בהר הבית ובכותל המערבי מטעם ארגון נכי צה"ל.
את הסיור הוביל עמי מיטב, איש שב"כ ואחראי על העיר העתיקה לשעבר. הסיור שלווה על ידי מפקד ושוטרי יחידת המקומות הקדושים בירושלים, החל בהר הבית והמשיך ברחבת הכותל המערבי, שם המסיירים פתחו בשירה מרגשת של "התקווה".

לאחר מכן הגיעו המסיירים לקרן למורשת הכותל, שאנשיה אירחו אותם למשחק טריוויה על ירושלים ולארוחת צהריים חגיגית. פגישה עם רב הכותל שמואל רבינוביץ' חתמה את הסיור המרגש.

ורד יצחקי, יו"ר מחוז ירושלים בארגון נכי צה"ל: "היום פרצנו את הדרך לכך שגם נכים משותקים על כיסאות גלגלים יכולם לבצע את הסיור בכותל בנגישות מלאה וליהנות כאחד האדם מהמקומות הקדושים. אנחנו מודים לקרן למורשת הכותל על האירוח הנפלא ולמפקד הימ"כ ושוטריו שעל אף התקופה המורכבת נרתמו בכדי שנצליח לבצע את הסיור, ומבטיחים לחזור על מנת להמשיך את החיבור בין נכות ונכי צה"ל למורשת ישראל".

יוסי מתתיהו, מנכ"ל ארגון נכי צה"ל: "אנו גאים בפעילות שלנו לחיזוק הקשר בין נכות ונכי צה"ל למורשת ישראל ובמאמצינו להנגיש לנכי צה"ל בכיסאות גלגלים אתרים ומקומות לאורכה ורוחבה של המדינה. שמחתי ללוות את נכות ונכי צה"ל מעוררי ההשראה ולחוות יחד איתם את החוויה המעצימה. ארגון נכי צה"ל ימשיך בפעילותו הענפה למען חברי הארגון, בישראל בכלל ובמקומות הקדושים בפרט".

לשיתוף הכתבה:

כותרות אחרונות

נלכדו עם שפעת הנילוס: הפעילות של המשרד להגנת הסביבה

כובע ומים: ההנחיות של משרד הבריאות לקראת עומס החום

על רקע מידע הכזב על קרם הגנה: דיון דרמטי בכנסת

עלייה של 30% בצריכת התרופות: הנתונים המלאים

טיסת הקטמין והמעצר הדרמטי

אפילו המים יקרים: הדיון בכנסת

מעוניינים לפרסם אצלנו באתר? מוזמנים להשאיר פרטים ונציג יצור קשר בקרוב!

דילוג לתוכן