21.02.2024 | 12:05

קרדיט תמונה: הוועד האולימפי בישראל

מה עשו מדליסטים ישראלים במפעל חבילות מזון?

שרות ספורטאים, ביניהם המדליסטים האולימפיים יעל ארד, פיטר פלצ'יק ושחר צוברי הגיעו לארוז סלי מזון לחג עבור ארגון לתת

קרדיט תמונה: הוועד האולימפי בישראל

עשרות ספורטאים, ביניהם המדליסטים האולימפיים יעל ארד, פיטר פלצ'יק ושחר צוברי יחד עם מנכ"ל הוועד האולימפי בישראל גילי לוסטיג, הגיעו למרכז הלוגיסטי של ארגון לתת ב24.5- לשיתוף פעולה התנדבותי, במסגרתו ארזו חבילות מזון למשפחות נזקקות על מנת לתמוך ולסייע ל משפחות שחיות במצוקה ומתמודדות עם אי ביטחון תזונתי. הוועד האולימפי בישראל שם נר לרגליו את ערכי הנתינה והאחריות החברתית על מנת לתת לקהילה ולהשפיע לטובה על חייהם של הנזקקים לכך.
דרך ההשתתפות של הספורטאים והמדליסטים בפעילות אריזת חבילות מזון למשפחות נזקקות, הם משמשים מודל לחיקוי והשרא ה לרבים, ומעורבותם ביוזמות מסוג אלה מעצימה את ההשפעה ומעלה את המודעות לצורך הדחוף בפתרון בעיית אי ביטחון תזונתי, ממנה סובלות מאות אלפי משפחות . באמצעות השתתפותם הפעילה, ספורטאים ומדליסטים שאורח חייהם מחייב מצוינות, מחויבות ומסירות טוטאלית, מבטאים ערכים חברתיים שעשויים לחולל שינוי חברתי חיובי, תוך טיפוח תחושת סולידריות וחמלה בחברה הישראלית.

ארגון לתת, נוסד במטרה לפעול לצמצום העוני למען יצירת חברה צודקת וטובה יותר, על ידי: סיוע לאוכלוסיות במצוקה על בסיס אוניברסלי, הנעת החברה האזרחית לערבות הדדית ונתינה והובלת שינוי בסדר העדיפויות הלאומי. לתת הוא ארגון לא ממשלתי, א -פוליטי וללא כוונת רווח הממומן מתרומות בלבד, משמש כארגון גג ל 210- עמותות מקומיות, הפועלות בכ125- ישובים, ותומך באופן שוטף ב95,000- משפחות נזקקות ברחבי הארץ ובכל המגזרים. בארגון פועלים כ29,000- מתנדבים.

יעל ארד יו"ר הוועד האולימפי בישראל: " כוועד האולימפי בישראל, מחובתנו לא רק לחגוג הישגים ספורטיביים אלא גם לתרום לשיפור החברה. אנו עומדים מאוחדים עם המדליסטים והספורטאים שלנו במטרה הנעלה של הכנת סלי מזון למשפחות נזקקות. יוזמה זו לא רק מעניקה תמיכה חיונית לנזקקים אלא גם שופכת אור על האתגרים שמציב יוקר המחיה בישראל. יחד, אנו מאמינים שעל ידי מתן דוגמא אישית ותרומה חזקה לקהילה נוכל לחולל שינוי בחייהם של אלה שנאבקים, ואנו גאים לעשות את חלקנו כדי לתמוך בקהילה".

ערן וינטרוב מנכ"ל ארגון לתת: "הספורטאים האולימפיים שלנו לא אכזבו גם הפעם, ושברו את השיא באריזת חבילות מזון, אז מדליה מאיתנו – על רוח ההתנדבות והפגנת מצוינות גם בתחום החברתי. יוקר המחיה, המתבטא בעליית מחירי המזון, מוצרי הצריכה והאנרגיה, לצד התפרצות האינפלציה והריבית, גורם להחמרה והעמקה של העוני ועלול להביא להתדרדרות של אלפי משפחות נוספות למצוקה כלכלית. לכן החשיבות העצומה בהירתמות אזרחית, מימוש ערכי הערבות ההדדית והעברת מסר לממשלה לקחת אחריות ולהציב את צמצום
העוני במקום גבוה בסדר העדיפויות הלאומ".

 

לשיתוף הכתבה:

כותרות אחרונות

תנועת צו 9 ובני משפחות חטופים קיימו מסיבת עיתונאים במעבר כרם שלום

דרמטי: ניצולי השואה קיבלו בשורה יוצאת דופן

לא תאמינו איפה אותרו רימוני רססו שנגנבו מצה״ל

זהירות! משחת השיניים של המותג המוכר משווקת ללא אישור משרד הבריאות

הסוף להמתנות: ההכרזה של המרכז הרפואי לגליל בנהריה

בדרך לגל עלייה חדש: ההחלטה של השר

מעוניינים לפרסם אצלנו באתר? מוזמנים להשאיר פרטים ונציג יצור קשר בקרוב!

דילוג לתוכן