14.06.2024 | 05:18

קרדיט תמונה: מורן אחדות ניסים

הטכנולוגיה החדשה שמגיעה לישראל ומבטיחה לטפל בגידולים – כל הפרטים

לראשונה בישראל ובלעדי ב'מדיקה ת"א' - ניתוחים לטיפול בהפרעה חסימתית שפירה של הערמונית בטכנולוגיית CyberTM

קרדיט תמונה: מורן אחדות ניסים

לראשונה בישראל ובלעדי ב'מדיקה ת"א' – ניתוחים לטיפול בהפרעה חסימתית שפירה של הערמונית בטכנולוגיית CyberTM
אמש, בפעם הראשונה בישראל, בוצע במדיקה ת"א ניתוח להקטנת ערמונית מוגדלת שפירה, בטכנולוגיית לייזר CyberTm המתקדמת בעולם, המאפשרת הקטנת ערמונית בכל גודל. הטיפול נעשה גם בנוכחות מדללי דם, עם מינימום תופעות לוואי של צריבה או דימום.
הפרעה חסימתית במתן שתן הינה תופעה נפוצה בקרב גברים, שיכולה להופיע כבר בגיל 40. תסמינים נפוצים שלה כוללים "ריצות" חוזרות ונשנות לשירותים בלילה, תחושת חוסר התרוקנות, מתן שתן תכוף ועוד.
מערכת הלייזר CyberTM, המיוצרת ומורכבת באירופה, נבחרה בקפידה על ידי 'מדיקה', כטכנולוגיית עילית, ומפעיל אותה צוות ייעודי בעל הכשרה בינלאומית בתחום זה.
מערכת פורצת דרך זו, ייחודית בכך שעומק חדירת הלייזר, גם כשהוא מופעל על פני שטח נרחב באנרגיה גבוהה, אינו עולה על 200 מיקרון (0.2 מ״מ). בכך היא מאפשרת דיוק יוצא מן הכלל, שמפחית תופעות לוואי של גירוי לאחר הניתוח ומעלה את רמת הבטיחות. בנוסף, מערכת זו מייצרת באופן ייחודי הספק גדול דרך סיב לייזר רחב, כך שהיא מאפשרת כיסוי שטח גדול וטיפול בכל גודל ערמונית.
באמצעות טיפול ייחודי זה ניתן לשמר את מנגנון פליטת הזרע הקדמית באחוזים גבוהים מהמקרים וכן, אפשר לבצע את הטיפול גם בנוכחות מדללי דם. מערכת CyberTM מהווה פריצת דרך טכנולוגית אדירה בתחום ניתוחי הערמונית ונותנת בידי הכירורג כלי בעל רמת דיוק מהפכנית, המאפשר ניתוח עדין ומדויק ביותר.
ד״ר אילן גיאלצ׳ינסקי, מומחה בכירורגיה רובוטית ב'מדיקה' ת"א, אמר:
"עבודה עם לייזר מוכרת לי היטב עוד מתקופת הכשרתי באוסטרליה בשנת 2017. אולם, טכנולוגיות הלייזר הקיימות לא סיפקו את קפיצת הדרך לה ציפיתי. מערכת CyberTM היא מערכת מהפכנית בעיני, המאפשרת עבודה עם סיב ייחודי, מייצרת אנרגיה שלא הכרנו בעבר, כשבליבת המכשיר גביש המייצר תדר לייזר שמונע את חדירת האנרגיה מעבר ל- 200 מיקרון, דבר שמפחית מאוד תופעות לוואי. המערכת הזו היא ה-F35 של עולם הלייזרים והעבודה איתה היא לא פחות ממופלאה. לשם הפעלת המערכת המתוחכמת, בוצעה הכשרה מיוחדת של הצוות שלי באיטליה ונבנה במדיקה צוות ייעודי ובלעדי המתמחה בטיפול זה."

לשיתוף הכתבה:

כותרות אחרונות

לאן הולכים בשבוע הספר? כל התשובות בפנים

מתאמנים, לזכרם: אליפות ישראל בכושר גופני תוקדש לזכרם של נופלי חרבות ברזל

הסלבס מתייגסים: הפניה החריגה לחברי הקואליציה

כישלון נוסף לממשלה? זה מצב נקיון החופים בזמן עונת הרחצה

סאגת תחנת הכוח בדרך לסיום? הצעדים שמתכננים המוחים

בדרך לקריסה? הצעת התקציב של סמוטריץ׳ נחשפת

מעוניינים לפרסם אצלנו באתר? מוזמנים להשאיר פרטים ונציג יצור קשר בקרוב!

דילוג לתוכן