13.06.2024 | 16:23

קרדיט תמונה: ללא

הסוף לבירוקרטיה? זה הגוף החדש שהוקם

 "המרכז לקידום היתרים בתעשייה" יוצא לדרך

קרדיט תמונה: ללא

 

מנכ"ל משרד הכלכלה והתעשייה, אמנון מרחב השיק היום את "המרכז לקידום היתרים לתעשייה" אשר הוקם בטק פוינט בעכו. ההשקה במעמד ראשי האשכולות האזוריים שהם ראשי העיר עכו וכרמיאל, נציגי משרדי ראש הממשלה, הפנים והכלכלה ומינהל התכנון השותפים להקמת המרכז

מנכ"ל משרד הכלכלה והתעשייה, אמנון מרחב: "משרד הכלכלה והתעשייה הוא גורם מוביל בממשלה בשיפור הסביבה העסקית והפחתת נטל הרגולציה. אנו שואפים לקיצור זמנים באופן משמעותי, על מנת לאפשר לתעשייה ולמגזר העסקי להתחרות באופן הוגן ולהוביל את המשק לצמיחה"

המרכז, אשר מוקם באמצעות האשכולות האזוריים גליל מערבי ואשכול רשויות בית הכרם יסייע ויקל על מתן היתרים למפעלי תעשייה וזאת במטרה לאפשר לתעשייה הישראלית תנאי פתיחה הוגנים מול העולם.

על פי המצב הקיים היום, הליך הקמת מפעל בישראל אורך בין 4-5 שנים והוא נובע מהליך מורכב הכולל אישורים שונים של עשרות גורמים בממשלה וברשות המקומית, זאת לצד איתור קרקע זמינה לתעשייה. במסגרת פעילות הוועדה, נותחו הקשיים העומדים בפני היזמים המעוניינים להקים או לשדרג מפעל: איתור והקצאת קרקע, תכנון סטטוטורי וקבלת היתר בנייה.

כעת, עם תחילת פעילות המרכז, הוא צפוי להפחית את משך הזמן להוצאת היתר בנייה למפעלים חדשים וקיימים בכ-50% מהמצב כיום.

מנהל מינהל תעשיות במשרד הכלכלה, עוז כץ: "מדובר במודל ייחודי המביא את כלל גורמי הממשלה והשלטון המקומי לשתף פעולה ולעבוד יחד, באופן ששם את היזם במרכז וחוסך ממנו את ההתרוצצות בין הגורמים השונים, מצמצם עלויות מיותרות, מעניק ודאות ומקצר את לוחות הזמנים. מודל ייחודי זה יעסוק גם בזיהוי חסמים רוחביים בהליך היתר הבנייה לתעשייה, והמלצה לגורמים הרלוונטיים על פתרון החסמים".

לשיתוף הכתבה:

כותרות אחרונות

לאן הולכים בשבוע הספר? כל התשובות בפנים

מתאמנים, לזכרם: אליפות ישראל בכושר גופני תוקדש לזכרם של נופלי חרבות ברזל

הסלבס מתייגסים: הפניה החריגה לחברי הקואליציה

כישלון נוסף לממשלה? זה מצב נקיון החופים בזמן עונת הרחצה

סאגת תחנת הכוח בדרך לסיום? הצעדים שמתכננים המוחים

בדרך לקריסה? הצעת התקציב של סמוטריץ׳ נחשפת

מעוניינים לפרסם אצלנו באתר? מוזמנים להשאיר פרטים ונציג יצור קשר בקרוב!

דילוג לתוכן