21.02.2024 | 12:06

קרדיט תמונה: דנה בראון קרדיט: חברת טבע

העתיד כבר כאן: הפרויקטים החדשים של טבע

בדיקה ביתית לאיכות הזרע, אבחון מחלות דרך דמעות, בדיקה שתאבחן גילוי מוקדם של סרטן השד בבית, וטיפול בחרדה דרך ננו חלקיקים.

קרדיט תמונה: דנה בראון קרדיט: חברת טבע

בדיקה ביתית לאיכות הזרע, אבחון מחלות דרך דמעות, בדיקה שתאבחן גילוי מוקדם של סרטן השד בבית, טיפול בחרדה דרך ננו חלקיקים.
אלו הם חלק מהפרויקטים שהשתתפו אתמול בתחרות הBionnovators שמובילה חברת טבע עם חוקרים מובילים ממכון ויצמן, הטכניון, אוניברסיטרת ת"א, בר אילן, העברית ובן גוריון

ד”ר דנה בר-און, מנהלת קשרי האקדמיה של טבע בחטיבת המו”פ הגלובלית: “דוקטורנטים ופוסט-דוקטורנטים" מבריקים משנים עולמות, ולא פעם הרעיונות הכי טובים מגיעים מהתבוננות והקשבה לנקודות הכאב ולצרכי היום-יום שעולים מהשטח.

30 פרויקטים חדשניים מתמודדים השנה ב תחרות ה- BioInnovators בה יתמודדו המיזמים החדשניים בתחומי הביוטק והביו-רפואה. עליהם עמלים דוקטורנטים מצטיינים בתחומם מאוניברסיטת תל-אביב, הטכניון, אוניברסיטת בר אילן, האוניברסיטה העברית, אוניברסיטת בן גוריון בנגב ומכון ויצמן. בתחרות, שנפתחה רשמית בתאריך ב-16.5 במסגרת הכנס Biomed Israel שנערך בתל אביב, וממומנת ע"י חברת טבע, יבחרו צוות השופטים והקהל את עשר ההצעות המדעיות המצויינות ביותר, שמשלבות בין צורך רפואי מובהק, מדע חדשני ובין היתכנות יישומית ומסחרית. במהלך השנה יעבדו הסטודנטים על הפתרונות עם מומחים מטבע ומהאקוסיסטם ו-5 מתוכן יעלו לגמר תחרות ה-BioMix שתערך ב-10 באוקטובר 2023.

בין 30 הרעיונות המתמודדים השנה, בדיקה ביתית של סמנים ספציפיים המעידים על איכות הזרע של גברים לאבחון מוקדם של ירידה בפוריות, אבחון מחלות נוירודגנרטיביות דרך דמעות ונוזלי גוף אחרים, טיפול בסטרס וחרדות באמצעות ננוחלקיקים מבוססי מגנט ועוד רבים אחרים.

התחרות היא חלק מפורום הסטודנטים הארצי ה- BioInnovators שהוא פרי שיתוף פעולה זו השנה הרביעית בין חברת טבע, קהילת דיגיטל ראש ובראשה פרופ’ ישע סיון, וכן כל מחלקות האקדמיה בישראל בתחומי מדעי החיים והרפואה. הפורום כולל בכל שנה כ-30 סטודנטים מצטיינים שנבחרים בקפידה על ידי האוניברסיטאות ועוברים במהלך השנה תהליך אינטנסיבי של מנטורינג, סדנאות ומפגשים לפיתוח היזמות וההבנה עסקית. הסטודנטים לומדים באופן מעשי על ידי הבאת רעיונות פרי יצירתם כיצד להפוך רעיונות אלה למוצרים ופתרונות חדשניים. בגמר ישפטו מיטב המומחים הישראלים והבינלאומיים בתחומי הרפואה, המדע והפיננסים.

מטרת פורום ה-BioInnovators היא לחבר בין המעבדה לחיים האמיתיים, ולגשר על הפער בין המצאה מדעית מבטיחה למוצר או תרופה היוצאים אל השוק. הפורום חושף את הדוקטורנטים לעולמות הביוטק והיזמות ומעניק להם את הכלים והחשיפה לקדם רעיונות אלה. פורום ה-BioInnovaotrs הוא מרכיב אחד מבין יותר מ-30שיתופי פעולה אסטרטגיים של טבע והאקמיה בשלוש השנים האחרונות בתחומי הסרטן, אימונותרפיה, מערכת העצבים המרכזית ונשימה. עם חוקרים מובילים בארץ שמתמקדים בעיקרם בפיתוח תרופות חדשניות ל-pipeline העתידי של טבע, חלק משיתופי הפעולה נתמכים גם על ידי הרשות לחדשנות.

ד”ר דנה בר-און, מנהלת קשרי האקדמיה של טבע בחטיבת המו”פ הגלובלית: “דוקטורנטים ופוסט-דוקטורנטים" מבריקים משנים עולמות, ולא פעם הרעיונות הכי טובים מגיעים מהתבוננות והקשבה לנקודות הכאב ולצרכי היום-יום שעולים מהשטח. כך מתוך צורך אמיתי וחשיבה מדעית – מתרחש הקסם. זה בדיוק הרעיון שעומד מאחורי תחרות הרעיונות המבטיחים במסגרת פורום הסטודנטים (דוקטורנטים ופוסט-דוקטורנטים) BionInnovators של טבע. כל שנה אנחנו מופתעים מחדש מהיצירתיות והמקוריות של הסטודנטים, ושמחים לתמוך זו השנה הרביעית בפורום יוקרתי זה, שיהווה את עתודת ממציאי העתיד בתחום הביוטק הישראלי".

לשיתוף הכתבה:

כותרות אחרונות

תנועת צו 9 ובני משפחות חטופים קיימו מסיבת עיתונאים במעבר כרם שלום

דרמטי: ניצולי השואה קיבלו בשורה יוצאת דופן

לא תאמינו איפה אותרו רימוני רססו שנגנבו מצה״ל

זהירות! משחת השיניים של המותג המוכר משווקת ללא אישור משרד הבריאות

הסוף להמתנות: ההכרזה של המרכז הרפואי לגליל בנהריה

בדרך לגל עלייה חדש: ההחלטה של השר

מעוניינים לפרסם אצלנו באתר? מוזמנים להשאיר פרטים ונציג יצור קשר בקרוב!

דילוג לתוכן