21.02.2024 | 12:34

קרדיט תמונה: צילום: Zakaria Zayane (unsplash)

אחרי החלב -שינויים גם במחירי הבנזין?

ברקע המחאה על התייקרות החלב, חתם שר האוצר על צווים להפחתת המס על בנזין במהלך חודש מאי, כך שלא יחול שינוי במחיר הדלק

קרדיט תמונה: צילום: Zakaria Zayane (unsplash)

שר האוצר חתם על צווים להפחתת המס על בנזין במהלך חודש מאי 2023 כך שלא יחול שינוי במחיר הדלק

שר האוצר, בצלאל סמוטריץ', חתם היום (א') על צווים המפחיתים את מס הבלו ומס הקניה המוטלים על בנזין. הצווים קובעים כי במהלך חודש מאי 2023 יחול על בנזין מס קניה ומס בלו בשיעור של 2,922.78 ₪ לאלף ליטר, כך שתחול הפחתה של 49 אגורות במחירו של ליטר בנזין לצרכן, לעומת מחירו ללא הפחתות מס.

מאז אפריל 2022, על רקע העלייה במחירי הדלק, חלות ברציפות הוראות שעה המפחיתות את מס הקניה ומס הבלו החלים על בנזין. כיום חלה הוראת שעה המפחיתה כ-13 אגורות לליטר מהמס על בנזין אשר עתידה לפקוע בסוף 2023, והוראת שעה נוספת המפחיתה כ-45 אגורות לליטר מהמס על בנזין אשר עתידה לפקוע בסוף אפריל 2023.

על מנת למנוע את העלייה הצפויה במחיר הבנזין, שאמור להתעדכן הלילה, מורים הצווים שנחתמו כעת כי במהלך חודש מאי 2023 תחול הפחתה במס אשר תביא להפחתה של כ-36 אגורות לליטר במחיר לצרכן. זאת בנוסף להפחתה שבתוקף עד סוף השנה, אשר תביא להפחתה נוספת של כ-13 אגורות לליטר במחיר לצרכן.

יחד עם זאת, מורים הצווים כי החל מסוף חודש מאי 2023, לצד פקיעת תוקפה של ההפחתה החודשית תצומצם גם ההפחתה שבתוקף עד סוף השנה, כך שיחול שיעור מס המביא להפחתה של 10 אגורות לליטר במחיר לצרכן.

שר האוצר בצלאל סמוטריץ': "חתמתי על צווים שימנעו את עליית מחירי הדלק. נמשיך להיאבק ביוקר המחיה בכל הכלים שעומדים לרשותנו. אזרחי ישראל נאנקים תחת נטל יוקר המחיה ורק בחודשים האחרונים ביטלנו מכסים על שורה של מוצרי צריכה, צמצמנו את עליית מחירי החשמל והמים, הוספנו נקודות זיכוי ממס, וכעת אנחנו עוצרים שוב את העלייה הצפויה במחירי הדלק וממתנים את העלייה במחיר החלב. נמשיך לדאוג לאזרחי ישראל ולכלכלת ישראל".

לשיתוף הכתבה:

כותרות אחרונות

תנועת צו 9 ובני משפחות חטופים קיימו מסיבת עיתונאים במעבר כרם שלום

דרמטי: ניצולי השואה קיבלו בשורה יוצאת דופן

לא תאמינו איפה אותרו רימוני רססו שנגנבו מצה״ל

זהירות! משחת השיניים של המותג המוכר משווקת ללא אישור משרד הבריאות

הסוף להמתנות: ההכרזה של המרכז הרפואי לגליל בנהריה

בדרך לגל עלייה חדש: ההחלטה של השר

מעוניינים לפרסם אצלנו באתר? מוזמנים להשאיר פרטים ונציג יצור קשר בקרוב!

דילוג לתוכן