21.02.2024 | 12:08

קרדיט תמונה: קרדיט: מחאת המילואמניקים

המהלך הבא של המילואמניקים

אחים לנשק: אנחנו קוראים לאחינו החרדים לא לקדם את חוק ההשתמטות ולכתוב חוזה חדש בחברה הישראלית יחד איתנו במקום"

קרדיט תמונה: קרדיט: מחאת המילואמניקים

 

אנשי מחאת המילואימניקים אחים לנשק פתחה בקמפיין חדש המתמקד בצורך בחלוקה בנטל השירות כתנאי הכרחי לפיוס. זאת על רקע ההבנה שהעיכובים בחקיקת פסקת ההתגברות מובילים לכך שחוק ההשתמטות הוא הפתרון של חברי הכנסת החרדים להענקת פטור מנטל השירות לציבור החרדי.

קמפיין שיוצא בימים אלה בשלטי חוצות ברחבי הארץ ובדיגיטל, הינו חלק ממאמץ משולב עם פעילות שטח ועבודה מול מקבלי החלטות, ולראשונה מוחלף בו הביטוי "שוויון בנטל" ב"חלוקה בנטל", מתוך הבנה שהחלוקה אינה חייבת להיות שווה כדי להיות שוויונית. אמירה זו נועדה לשקף גישה לפיה נכון שכל אדם בישראל, יהודי או ערבי, חילוני או חרדי, יקח חלק בנטל השירות באופן כזה או אחר כאמצעי לביסוס שוויון ולפיוס ואיחוי הקרע בעם.

מתווה הפיוס אותו מציעים אחים לנשק, נועד להביא למצב בו כלל חלקי החברה לוקחים חלק בנטל השירות ובכור ההיתוך הישראלי לפי יכולתם. בניגוד לחוק ההשתמטות שמקדמת הממשלה ויתחזק את המשך פרדת החרדים משאר חלקי החברה, הוא יחבר ביניהם.

מחאת המילואימניקים אחים לנשק: "אנחנו קוראים לאחינו החרדים לא לקדם את חוק ההשתמטות ולכתוב חוזה חדש בחברה הישראלית יחד איתנו במקום. דמם אינם סמוק משלנו, ואין הצדקה לכך שבמדינת ישראל יחיו משרתים לצד משרתים. אנחנו נילחם עד שכל אזרח בישראל ישרת בצבא או בשירות אזרחי, בין אם הוא חרדי או חילוני, ערבי או יהודי. רק כך נחלוק בנטל, ורק כך נביא לפיוס אמיתי בעם".

לשיתוף הכתבה:

כותרות אחרונות

תנועת צו 9 ובני משפחות חטופים קיימו מסיבת עיתונאים במעבר כרם שלום

דרמטי: ניצולי השואה קיבלו בשורה יוצאת דופן

לא תאמינו איפה אותרו רימוני רססו שנגנבו מצה״ל

זהירות! משחת השיניים של המותג המוכר משווקת ללא אישור משרד הבריאות

הסוף להמתנות: ההכרזה של המרכז הרפואי לגליל בנהריה

בדרך לגל עלייה חדש: ההחלטה של השר

מעוניינים לפרסם אצלנו באתר? מוזמנים להשאיר פרטים ונציג יצור קשר בקרוב!

דילוג לתוכן