29.02.2024 | 09:26

קרדיט תמונה: ללא קרדיט

עובדי נמל אשדוד זועמים: הסתירו מאיתנו את ההסכם

עד לפני כמה שבועות עובדים בנמל אשדוד היו בטוחים שהם עובדים בקביעות בנמל. לאחרונה הם גילו בתדהמה שניתן לפטר אותם ועבודתם לא מוגנת.

קרדיט תמונה: ללא קרדיט

 

על פי הסכם שחתמו בשנת 2005 כי במקרה של פיטורין קולקטיבים של עובדים חדשים מכל עילה שהיא, יתנהל משא ומתן בין החברה לוועד העובדים בנושא, ובמידת הצורך המשא ומתן יתקיים מול ארגון העובדים – כלומר על פי ההסכם הראשוני לא היה איסור על פיטורי עובד.

ברפורמה שנחתמה בשנת 2021 הבטיחה ההסתדרות הכללית כי לא יהיה ניתן לפטר עובדים יותר, וכי לכל עובד יש עשר שנות "חסינות" מפני פיטורין קולקטיבים.

מה שהסתירו בהסתדרות הכללית היא העובדה כי עובדים שנקלטו עד יום ה1.1.18 לא נכללים בהסדר, כלומר עובדים רבים שהיו תחת הרושם שהם חסינים מפיטורין גילו להפתעתם בשבועות האחרונים כי הם אינם מוגנים מפיטורין.

הסקטור שנפגע באופן הקשה ביותר הוא סקטור בית המלאכה בנמל, 37 עובדים שהצטרפו משנת 2018 לנמל, וכעת מגלים שניתן לפטר אותם. בקרב העובדים זעם רב על ההתנהלות של ארגון העובדים סביב הרפורמה.

אחד העובדים בסקטור מסר : "עזבתי מקום עבודה מסודר בשביל הנמל, ציפיתי לקביעות בשביל שיהיה לי בטחון תעסוקתי הגנה מפיטורין, פתאום ביום בהיר אחד אני מגלה שהקביעות שנקבל לא שווה כלום כי ברגע אחד יכולים לפטר אותנו"

לשיתוף הכתבה:

כותרות אחרונות

אין אינטרנט? ההשפעות של המלחמה בים האדום

חסר בורג? התקרית הקשה בבאקה אל גארביה

רוצים להציל חיים? הנה ההזדמנות

יש עתיד: נשמור על הסטטוס קוו הדתי בראשל״צ

אסיר מעופף: ההחלטה של השב״ס

תחרות חשמלית: השינוי שיביא לשינוי במשק

מעוניינים לפרסם אצלנו באתר? מוזמנים להשאיר פרטים ונציג יצור קשר בקרוב!

דילוג לתוכן